Kurs BHP we Wrocławiu – jak szkolić zagranicznych pracowników

Od kilku lat do Polski przybywa wielu wschodnich obywateli w celu podjęcia w naszym kraju pracy. Z tego powodu w wielu firmach zwiększa się odsetek pracowników z Ukrainy względem pracowników z Polski. Sytuacja taka sprawiła, że rynek pracy musiał dopasować się do zatrudniania obcokrajowców w tym również dopasować trzeba było kurs BHP we Wrocławiu, który stanowi fundament pracy w bezpiecznych warunkach

Kurs BHP we Wrocławiu, którego głównym założeniem jest przygotowanie do pracy pracowników zgodnie z zasadami i przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy przygotowany musiał zostać również z myślą o wschodnich pracownikach. Część pracowników z Ukrainy nie posługuje się językiem polskim co wiązało się z trudnością zrozumienia kursu BHP we Wrocławiu i to właśnie dlatego zaczęto wychodzić naprzeciw trudnością i w wielu zakładach pracy, w których zatrudnia się pracowników z zagranicy instrukcje tłumaczy się na dwa języki, udowodniono, że większość wypadków w pracy spowodowanych przez zagranicznych pracowników wynikało z niezrozumienia instrukcji napisanej w języku polski.

Przepisy BHP i Prawa Pracy nie narzucają języka w jakim ma zostać prowadzony kurs BHP we Wrocławiu, zaznacza się jedynie, że ma on być zrozumiały dla pracowników i pozwolić im na przyswojenie odpowiedniej wiedzy, która sprzyja pracy w bezpiecznych warunkach.

Wielu pracodawców oraz specjalistów z zakresu BHP przygotowuje kurs BHP we Wrocławiu również z myślą o pracownikach z Ukrainy tworząc prezentacje multimedialne oparte np. o instruktaże wideo, tłumacząc zagadnienia, tworząc instrukcje obrazkowe bądź w dwóch językach.

Ważne jest aby przekazywana podczas kursu BHP we Wrocławiu wiedza dotarła do każdego pracownika i została przez niego utrwalona co pozwoli uniknąć wypadków, zagrożeń oraz niepotrzebnych problemów wynikających z braku zrozumienia.

Control BHP
al. Kasztanowa 18-20
Wrocław


 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *