Jakie mogą być konsekwencje bruksizmu – kilka słów od wrocławskiego ortodonty

Bruksizm powoli staje się chorobą cywilizacyjną. Już ponad jedna czwarta populacji, jest dotknięta tym patologicznym schorzeniem. Główną przyczyną zaciskania szczęki podczas snu, jest nadmierna wrażliwość na stres, na co współcześni ludzie są szczególnie narażeni. Nieleczony bruksizm może mieć poważne konsekwencje. O jego skutkach piszemy
w poniższym artykule.

U młodych osób najczęstszym skutkiem mimowolnego zaciskania mięśni żwaczy, jest dosłowne ścieranie się zębów. Nacisk ludzkiej szczęki wynosi około 70kg, nieustanny napór na zębinę powoduje jej ubytki, może doprowadzić do starcia zęba, a nawet jego złamania. Kolejnym skutkiem nieleczonego u ortodonty bruksizmu są migreny i bóle głowy i skroni, a także bóle mięśni żwaczy.

Wybór ortodonty we Wrocławiu. Czym się kierować?

Jak widać zarówno przyczyny, jak i konsekwencje schorzenia, którym jest bruksizm są skomplikowane i oscylują o różne specjalności medyczne. Dlatego wybierając ortodontę we Wrocławiu, który poprowadzi nasze leczenie zwróćmy uwagę, na to czy współpracuje on także ze specjalistami takimi jak fizjoterapeuta, czy psycholog.


Gabinety stomatologiczne TARABUŁA – ortodonta WrocławPon-Pt 08:00-20:00
Sob. 08:00-14:00
Kontakt: info@tarabula.com

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *